KLAIPĖDA

Lankytinos vietos. Pramogos. Renginiai. Laisvalaikis
Tubinas logo mandala
Klaipėdos dramos teatras

KLAIPĖDOS LANKYTINOS VIETOS


Klaipėda tai trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas, kuris svečius vilioja savo auksiniu pajūriu bei turtingu senamiesčiu, kuriam būdinga senoji fachverkinės konstrukcijos architektūra.

TEATRO AIKŠTĖ
Šioje aikštėje jau nuo XVII a. vaidinimus rengdavo pro Klaipėdos miestą važiuojantys aktoriai. Tai viena mėgiamiausių miestiečių bei miesto svečių sūsibūrimo vietų, kurioje vyksta įvairūs renginiai bei pasirodymai.

ROTUŠĖ
Klaipėdos miesto rotušė – tai istorinis klasicistinio stiliaus pastatas, kuriame XIX a. pradžioje gyveno Prūsijos karalius su savo žmona. Nuo 2011 metų į šį namą sugrįžo Klaipėdos miesto meras bei dalis miesto savivaldybės administracijos tarnautojų.

SKULPTŪRŲ PARKAS
Klaipėdos skulptūrų parkas įkurtas 1977 m. Šiame skulptūrų parke stovi apie 120 skulptūrų, kurios buvo statomos skulptorių Smiltynėje apie dešimtmetį.

BURLAIVIS „MERIDIANAS“
Tai buvęs mokomasis burlaivis, kuris nustojo veikti 1967 metais. Šiuo metu Danės krantinėje stovinčiame burlaivyje yra įkurtas restoranas. Ne retai „Meridianas“ miesto svečiams pristatomas kaip Klaipėdos simbolis.

KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS
Klaipėdos dramos teatro pradžia laikomi 1935 m. 2007 m. teatras buvo uždarytas rekonstrukcijai bei naujai atvėrė duris 2015 m. Teatre rengiama gausybė spektaklių bei įvairių renginių.

BIRŽOS TILTAS
Biržos tiltas – tai plieninis varstomasis tiltas per Danės upę Klaipėdoje tarp Herkaus Manto ir Tiltų gatvių. Pakeliamas 50 laipsnių kampu iš abiejų pusių.

DŽIAZO FRESKA
2014 m. Klaipėdos Pilies Džiazo Festivalio metu vieną iš uostamiesčio pastatų Pilies gatvėje papuošė Klaipėdos menininkų sukurta didžiulė freska. Joje vaizduojami žymiausi džiazo muzikos atlikėjai, kurie yra dalyvavę Klaipėdos Pilies Džiazo Festivalyje.

MELNRAGĖS PAPLŪDIMYS
Tai uostamiestyje esantis paplūdimys, į kurį labai paprasta patekti iš miesto centro automobiliu, viešuoju transportu. Tai populiariausias paplūdimys Klaipėdoje.

KARKLĖ
Karklė yra vienintelis žvejų kaimelis Lietuvoje ant jūros kranto, išlaikęs savo etnografinį savitumą. Karklės kaimas yra viena seniausių ir didžiausių pajūrio gyvenviečių.

OLANDO KEPURĖ
Šis išskirtinis moreninis gūbrys pajūryje, susiformavo, atsitraukiant ledynui. Kalnas nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16–18 m aukščio nuožulnuma. Nuo kalno atsiveria nuostabus jūros vaizdas.

SKULPTŪRA „JUODASIS VAIDUOKLIS“
Šalia Klaipėdos piliavietės prie pasukamojo tiltelio puikuojasi bronzinė juodojo vaiduoklio skulptūra „žengianti iš vandens“. 2,4 metrų aukščio skulptūra išlieta iš bronzos.

SKULPTŪRA „TARAVOS ANIKĖ“ IR PAMINKLAS SIMONUI DACHUI
1912 m. istorinėje Teatro aikštėje įrengtas fontanas skirtas Klaipėdoje gimusio poeto Simono Dacho atminimui. Skulptūroje vaizduojama jauna basa mergaitė – vieną iš poeto aprašytų herojų. Šis paminklas išsiskiria savo lyriškumu bei romantiškumu.

PAMINKLAS ANTANUI PAŠKEVIČIUI
Šis paminklas skirtas keliautojui bei motociklininkui Antanui Poškevičiui, kuris simbolizuoja Lietuvos motociklininkų bendriją.

„ARKA“
Paminklas vieningai Lietuvai, pastatytas 2003 m. Paminklo svoris 150 tonų ir yra 8,5 metro aukščio. Mažoji kolona iš raudonojo granito simbolizuoja Mažąją Lietuvą, o pilkoji – Didžiąją Lietuvą.

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS IR DELFINARIUMAS
Lietuvos Jūrų muziejus yra įsikūręs šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje. Lietuvos jūrų muziejus užima apie 13 hektarų plotą. Lauko baseinuose prie centrinio reduto, akvariumo pastato įkurdinti pingvinai, Baltijos ruoniai, Šiaurės jūrų liūtai. 1994 metais šalia Jūrų muziejaus atidarytas vienintelis rytinėje Baltijos pakrantėje delfinariumas. Čia gyvena delfinai – Juodosios jūros afalinos, priklausantys žinduolių klasei, dantytųjų banginių pobūriui. Delfinariume vyksta nuotaikingi, edukacinės paskirties renginiai, kurių metu lankytojai supažindinami su vienais intelektualiausių jūros žinduolių.

PILIES MUZIEJUS
Autentiškose XVI-XVIII a. poternose susipažinsite su pilies ir miesto raida. Pamatysite piliavietėje ir senamiestyje rastus ir eksponuojamus archeologinius radinius, dokumentus, Klaipėdos miesto antspaudus, rekonstruotus XVII a. kostiumus. Išvysite Renesansinės Klaipėdos simbolį - pilyje rastą XVI a. vidurio auksinį žiedą su brangakmeniu bei XVII a. antrosios pusės Klaipėdos pilies ir miesto maketą.

MUZIEJUS 39/45
2018 m. sausio 17 d. buvo atidarytas Mažosios Lietuvos istorijos muziejui priklausantis MUZIEJUS 39/45 (Priešpilio g. 2, Klaipėda). Jis įsikūręs po pylimu, buvusios Klaipėdos pilies rytinės kurtinos vietoje. Šis muziejus pristato Klaipėdos miestui ir kraštui labai svarbų ir skaudų istorijos etapą – Antrąjį pasaulinį karą.

KLAIPĖDOS LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS
1979 m. Lietuvos dailės muziejus įsteigė Laikrodžių skyrių, o 1984 m. restauruotame XIX a. pastate atidarytas Lietuvos dailės muziejaus padalinys – Klaipėdos laikrodžių muziejus, vienas unikaliausių muziejų Šiaurės Europoje. Muziejaus kiemelyje įrengtas Saulės laikrodžių parkas.

Baseinas, SPA kompleksas, viešbutis Navalis Klaipėdoje

LAISVALAIKIS KLAIPĖDOJE


KLAIPĖDOS BASEINAS
Aktyviam laisvalaikio praleidimui klaipėdiečiams bei miesto svečiams siūloma pasimėgauti vandens pramogomis naujai pastatytame bei moderniai įrengtame Klaipėdos miesto baseine.

„SCALA DREAM“
Dirbtinių uolų laipiojimo centras „Scala Dream“ – tai šiuolaikinė laipiojimo uolomis salė daugumai lankytojų yra ne tik laipiojimo treniruočių vieta, bet ir galimybė atitrūkti nuo kasdienybės nuotaikingai bendraujant, patiriant naujus įspūdžius pozityvių žmonių apsuptyje. Laipiojimo salėse žmonės praleidžia laiką treniruodamiesi, bendraudami, poilsiaudami po darbo dienos arba savaitgalį.

ŠUOLIAI PARAŠIUTAIS „SKYDIVE“
Norintiems patirti ekstremalių pojūčių bei pasigrožėti Klaipėdos miesto apylinkėmis šuolių parašiutu klubas SKYDIVE siūlo pasimėgauti skrydžiu virš Klaipėdos rajono.

ZOOLOGIJOS SODAS
Pažintis su gyvūnais Klaipėdos zoologijos sode. Zologijos sodas įsikūręs 10 kilomentų atstumu nuo Klaipėdos. Zoologijos sode šiandien priskaičiuojama apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.

„SEA PARADISE“ IRKLENČIŲ MOKYKLA
Pirmoji akredituota irklenčių mokykla nuo šiol jau ir Klaipėdoje! Irklenčių turai Danės (Dangės) upėje, irklenčių užsiėmimai, skimboard slydlenčių pamokėlės, landkiting pasivažinėjimas kalnų riedlente ir jėgos aitvaru.

Jūra

TRADICINIAI KLAIPĖDOS RENGINIAI


JŪROS ŠVENTĖ
Kasmetinė Klaipėdos miesto šventė, tradiciškai vykstanti paskutinį liepos savaitgalį. Šventės metu mieste vyksta daug kultūrinių, sportinių ir pramoginių renginių: koncertai, pasirodymai, spektakliai. Jūros šventės metu didžioji dalis renginių yra orientuoti į 'jūrinę tematiką', renginių pobūdžiu ir jų vieta (kruizinis laivų terminalas, Smiltynė, „Memelio miesto“ teritorija, Danės upės kratinės).

KLAIPĖDOS PILIES DŽIAZO FESTIVALIS
Džiazo muzikos festivalis, organizuojamas Klaipėdoje nuo 1994 metų, kuriam suteiktas Klaipėdos pilies vardas. Festivalis vyksta kiekvienų metų vasaros pirmąjį savaitgalį, pasižymintis stilistine įvairove, sukviečiantis iškiliausius džiazo muzikos atlikėjus iš viso pasaulio.

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS
Vienas šviesiausių, įspūdingiausių ir labiausiai įsimenančių festivalių visoje Lietuvoje. Festivalis vyksta kasmet vasario mėnesio viduryje. Kokybine prasme kasmet smarkiai augantis renginys apjungia ne tik vietos menininkų idėjas, bet ir ieško tarptautinių šviesos atspalvių.

TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS „PARBĖG LAIVELIS“
Kas antrus metus gausų žiūrovų būrį pritraukiantis tradicinis tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“. Šiam festivaliui, rengiamam Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro, suteiktas Klaipėdos miesto reprezentacinio festivalio statusas.