PALANGA

Lankytinos vietos. Pramogos. Renginiai. Laisvalaikis
Tubinas logo mandala
Palanga, Baltijos jūra. Nuotrauka: IJK.LT

PALANGOS LANKYTINOS VIETOS


Palanga yra žinomas kaip klimatinis, balneologinis ir purvo terapijos kurortas. Pro miestą vakarų link teka Rąžės upelis, per kurį pastatyta net 10 tiltų ir tiltukų. Vakarinį miesto pakraštį skalauja Baltijos jūra, čia yra daug paplūdimių. Miesto šiaurėje, Šventosios gyvenvietėje, į Baltiją įteka Šventosios upė. Nors Palanga ir vadina vasaros sostine, į kurortą žmones vilioja ne tik geras oras, bet ir sutvarkyta infrastruktūra, renginiai, įvairios užimtumo programos, viešbučių pasiūlymai.
Kad Jūsų atostogos Palangoje būtų ne tik malonios, bet ir turiningos, Turizmo informacijos centro vadybininkai organizuoja grupines ir individualias ekskursijas po Lietuvą. Siūlo gido paslaugas (lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, ir lenkų kalbomis), užsiima viešbučių numerių rezervacija bei padės įsigyti bilietą į norimą renginį.
Populiariausių lankytinų vietų sąraše Palangos mieste galėsite rasti šias vietas: Birutės parkas, Gintaro muziejus, J. Basanavičiaus gatvė ir Jūros tiltas. Prie naujesnių lankomų objektų taip pat yra priskiriami – Koncertų salė, Muzikinis fontanas, naujoji Sporto salė.
Taip pat Palangoje labai populiarūs dviračių takai. Galima atsivežti į kurortą savo dviračius, tačiau yra ir galimybė išsinuomoti vietoje.

JONO BASANAVIČIAUS GATVĖ
Tai centrinė miesto gatvė. Anksčiau ši gatvė buvo vadinama Tiškevičiaus gatve ar bulvaru. Kiekvienas poilsiautojas ne kartą praeina šia gatve, nes čia daug kavinių, įvairių pramogų, tai pagrindinė gatvė vedanti link jūros tilto.

BIRUTĖS PARKAS
Birutės parkas yra puiki vieta ramiam ir jaukiam šeimų poilsiui, todėl čia laisvalaikį mielai leidžia tėvai su mažyliais, jaunimas ir vyresni palangiškiai bei svečiai. Tradiciškai triskart per savaitę - kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį - 18.30 val. parko rotondoje susirenka pučiamųjų muzikos gerbėjai – profesionalus Palangos orkestras palangiškiams ir svečiams dovanoja nemokamus koncertus gamtos apsuptyje.
Kamerinės muzikos koncertų ciklas „Nakties serenados“ – dar vienas tradicinis, Palangą, Birutės parką bei Gintaro muziejų jau ne pirmą dešimtmetį garsinantis renginys.
Rugsėjį parkas pražysta naujomis spalvomis – čia rengiama šventė „Birutės parko diena“. Tai renginys, skirtas ramaus ir jaukaus poilsio gamtoje mėgėjams.

BIRUTĖS KALNAS
Vaikščiodami po vieną gražiausių Palangos vietų – Birutės parką – būtinai aplankykite Birutės kalną. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki šiol nesunaikintas išliko šimtametis šventu laikytas Birutės pušynas, supantis 21 metrą virš jūros lygio iškilusį, legendomis apipintą Birutės kalną, nuo kurio atsiveria gražus reginys į ošiančią jūrą.

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS
Grafo Felikso Tiškevičiaus dvare Lietuvos dailės muziejui priklausantis Gintaro muziejus įkurtas 1963 m. rugpjūčio 3 d. Pačiame Birutės parko centre esančiuose didinguose rūmuose įrengtas muziejus - vienas lankomiausių šalyje. Vieną gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją turinčiame muziejuje iš viso yra virš 30 tūkst. eksponatų.

JŪROS TILTAS
Sunku įsivaizduoti Palangą be jūros tilto – tai viena populiariausių poilsiautojų ir turistų lankoma vieta, traukianti kiekvieną, atvykusį į didžiausią šalies kurortą. Nuo tilto atsiveria nuostabus vaizdas į kopas, gelsvą paplūdimį ir beribius jūros tolius. Čia galima pasiklausyti jūros ošimo, žuvėdrų klyksmo, o vakare patogiai įsitaisyti ant suolelių ir su Jums brangiais žmonėmis pasimėgauti paskutiniais į jūrą besileidžiančios saulės spinduliais.

MUZIKINIS FONTANAS
Naujasis fontanas pramogautojus šiltuoju metų laiku stebina muzikos, šviesos ir vandens šokiu. Patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, galima pasirinkti SMS žinute iš specialaus grojaraščio. Užsakyti šokančio fontano atliekamą dainą kainuoja 3 eurus. Kasdien pramogautojai džiuginami ir nemokamais valandos trukmės pasirodymais.

PALANGOS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ BAŽNYČIA IR APŽVALGOS AIKŠTELĖ
Prieš daugiau nei šimtą metų statyta Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia savo neogotikiniu grožiu ir didybe traukia kone kiekvieno praeivio žvilgsnį. Užsukus į vidų, taip pat yra kuo pasigrožėti: įspūdinga sakykla ir trys meniški altoriai, kuriuos puošia bareljefai, yra padaryti iš marmuro, atvežto iš Prancūzijos.
Nuo 2018 m. balandžio 1 d. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje pradėjo veikti bokštas su įrengta apžvalgos aikštele. Darbo dienomis į apžvalgos bokštą lankytojai įleidžiami nuo 12 iki 15 val. o šeštadienį ir sekmadienį – nuo 13 iki 18 val. valandos. Lankymas nemokamas.

INSEKTARIUMAS
Insektariumas – vienintelis Lietuvoje specializuotas nariuotakojų zoologijos sodas. Zoologijos sode yra eksponuojama iki 100 rūšių apie 2000 tūkstančius individų. Insektariume galite apžiūrėti: vorus paukštėdas, vabalus, skorpionus, gyvalazdes, maldininkus, tarakonus, šimtakojus.

Viešbutis PRIE PARKO Palangoje

LAISVALAIKIS PALANGOJE


PALANGOS VASAROS PARKAS
„Palangos vasaros parkas“ – tai poilsio ir pramogų vieta Lietuvos pajūryje, teikianti pilną paslaugų spektrą. Tik čia turėsite galimybę išbandyti išskirtinius olimpinius batutus, leisiančius dar aukščiau pakilti į orą; kliūčių ruožą, kuriame bus galima išmėginti jėgas bei varžytis tarpusavyje. Taip pat čia veikia pirmoji Lietuvoje net 200 kvadratinių metrų sintetinio ledo čiuožykla, leisianti žiemos malonumus patirti net karščiausią vasaros dieną, nebijant sušalti. Taip pat yra ir mini golfas, dviračių, velomobilių nuomos paslaugos.

PALANGOS PASAKŲ PARKAS
Nuo 2016 m. rugpjūčio mėnesio Palangoje veikia lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Naujoji laisvalaikio praleidimo erdvė randasi itin gražioje vietoje, pušyne ties Birutės parku ir meno bei pramogų klubu „Kupeta“.

WAKEPARK PALANGA
Wakepark Palanga – pirmasis vandenlenčių parkas Palangoje, įsikūręs patogioje ir lengvai pasiekiamoje vietoje: vos 3 kilometrai nuo miesto centro, lengva rasti šalia oro uosto ir visai nesunku pasiekti bet kuria transporto priemone. Wakepark Palanga – tai 200 kv. m. terasa, esanti karjere virš nepaprastai skaidraus vandens (vasarą jis sušyla net iki +25°C!). Dvi čiuožinėjimo sistemos leis vienu metu plaukioti kelioms draugų kompanijoms – galėsite pasirinkti trasą su dviem arba keturiomis ką tik atnaujintomis figūromis.

PASIPLAUKIOJIMAS LAIVU
Palangos paplūdimiai vasarotojus vilioja ne vien saulės voniomis ir maudynėmis jūroje. Pliaže poilsiautojų laukia ne tik gamtos dovanos, bet ir kitokios vandens pramogos. Jūs turėsite galimybę paplaukioti laivu palei Baltijos jūros pakrantę, jūros paviršiumi pralėkti vandens motociklu ar gaudyti vandens purslus sėdėdami ant tempiamų pripučiamų įrenginių. Esant geriems orams 25 vietų keleivinis pramoginis laivas nuo jūros tilto išplaukia kasdien kas pusvalandį nuo 10 val. iki vakaro. Laivas poilsiautojus į jūrą plukdo apie 4-5 kilometrus, o smagi iškyla užtrunka pusvalandį.

Vaizdas nuo Palangos tilto. Nuotrauka: IJK.LT

TRADICINIAI PALANGOS RENGINIAI


„PALANGOS STINTA“
Tai kasmetinis renginys Palangoje, J. Basanavičiaus g., rengiamas nuo 2004 m., viena iš linksmiausių pajūrio žiemos sezono atrakcijų. Šventės metu miesto svečiai gali susipažinti su vietos žvejiškomis tradicijomis, istorija bei kulinariniu paveldu. Renginyje, trunkančiame 1-2 dienas, apsilanko iki 40 tūkst. žmonių, suvalgomos 4-6 tonos stintų.
Visą dieną galima ne tik paragauti įvairiais būdais paruoštos stintos, bet ir sudalyvauti įvairiose varžybose, stebėti Stintų grilio čempionatą.
Kiekvienais metais šventę puošia sveikuolių maudynės ledinėje jūroje.

PALANGOS DIENA 03.30-04.05
Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos (1921 m. kovo 30 d.) šventė. Įvairūs kultūriniai renginiai trunka visą savaitę.

MARGUČIŲ ALĖJA 04.10-04.27
Viena iš pagrindinių Palangos miesto gatvių, J. Basanavičiaus gatvė šv. Velykų proga bus papuošta išskirtinio dydžio margučiais.